Z czego składa się projekt kompleksowy wnętrza?

Studio projektowe YAY! ARCHITEKTURA oferuje projekty wnętrza na terenie całej Polski. Poniżej możesz się dowiedzieć jak wygląda pełen projekt od A do Z.

inwentaryzacja - dekorator wnętrz kraków

1. Rozpoznawanie potrzeb

Pierwszy etap jest bardzo kluczowy, to czas kiedy przekazujesz swoje wytyczne funkcjonalne i estetyczne. Wysyłasz mi dokumentacje architektoniczno-budowlaną oraz jeżeli tylko to możliwe udostępniasz lokal do zinwentaryzowania (wymierzenia i sfotografowania).

Chcąc stworzyć dla Ciebie Twoje wymarzone wnętrza, muszę poznać Twoje potrzeby i oczekiwania. To czas na wspólną rozmowę, analizujemy wtedy wszystko, co najważniejsze i priorytetowe. Jest to również dobry moment na określenie budżetu na wykończenie i oszacowanie, jakie przedziały cenowe są dla Ciebie odpowiednie.

Misją tego etapu jest poznanie Ciebie i twoich marzeń. Gwarantuję, że jeżeli nie masz pomysłu na projekt Twojego wnętrza, dołożę wszelkich starań, aby Twoje marzenia zostały spełnione. Nie obawiaj się, naprowadzę Cię na to co jest potrzebne i najważniejsze, żeby rozpocząć metamorfozę Twojej przestrzeni.

architektura wnętrz studio kraków - moodboard

2. Układ funkcjonalny i wstępny moodboard

Kolejnym etap składa się z dwóch części. Jest to moment, kiedy przygotowuje dla Ciebie układ funkcjonalny i mood board. Jest to ważny element, który pozwala na jeszcze głębsze zrozumienie Twoich potrzeb i Twojej przestrzeni.

Część pierwsza – układy funkcjonalne

Są to rysunki w widoku „z góry” pokazujące możliwe propozycje układu ścian i aranżacji meblowej wnętrza. Przygotowuję w zależności od możliwości wnętrza od 2 do 4 wersji.

Po tej części rozmawiamy, czy propozycja spełnia Twoje oczekiwania i czy potrzebna jest jakaś korekta. Jeżeli tylko układ wnętrza na to pozwala, możliwe jest połączenie kilku rozwiązań.

Część druga – mood board

Polega na prezentacji wstępnej koncepcji, która zawiera: inspiracje, ogólne zestawienie kolorystyczno-materiałowe, przykłady propozycji produktowych oraz opisy wstępnej wizji.

Mood board ma za zadanie, przedstawić Ci wstępna wizje a mi zrozumieć czy to, co tworzę, jest zgodne z Twoim wnętrzem marzeń. Jeżeli nasze koncepcje się różnią, mood board podlega korekcie. 

kuchnia ze spiżarką - pracownia wnętrz kraków

3. Wizualizacja

Przechodzimy do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji, które pomogą Ci łatwiej wyobrazić sobie wygląd Twojego wnętrza po zrealizowaniu projektu. Przygotowujemy modele przestrzeni, dodajemy materiały i elementy wyposażenia, a następnie renderujemy wizualizacje. Na tym etapie masz możliwość wprowadzenia korekt w zakresie zmian do 50%.

dokumentacja - projektant wnętrz kraków

4. Dokumentacja dla wykonawców projektu

Dokumentacja to precyzyjny przepis, który wyjaśnia ekipie wykończeniowej i podwykonawcom, jak zamysł projektowy powinien zostać przekształcony w rzeczywistość. Jest to również dokument, który możesz przeglądać i sprawdzać. W skład dokumentacji wchodzą szczegółowe rysunki techniczne, zawierające informacje budowlane, instalacyjne, materiałowe i wymiarowe.

Zawarte w niej są między innymi:

 • projekt ścian
 • projekt elektryki
 • projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej
 • projekt sufitów
 • projekt podłóg schemat ogrzewania

oraz

 • rozwinięcia projektowanych ścian
 • rozwinięcia projektowanych mebli
 • rozwinięcia projektowanych detali 

Wszystkie rysunki są dostarczane inwestorowi, aby mógł wprowadzić ewentualne ostatnie korekty. Stanowią one szczegółowe uzupełnienie wizualizacji. Przed zamknięciem projektu zalecamy dokładne sprawdzenie dokumentacji.

Lista wyposażenia - architekt wnętrz kraków

5. Lista zakupów i wyceny elementów na zamówienie

Na zakończenie przyszła pora na zakupy. Otrzymasz ode mnie starannie przygotowaną listę zakupową, która stanowi kompletne wytyczne dla Twoich zakupów. Ta szczegółowa lista zawiera wszystkie istotne informacje, które pomogą Ci w procesie dokonywania zakupów.

Będziesz mieć dostęp do następujących informacji:

 • dane kontaktowe sprzedawcy
 • wymagana ilość produktu
 • cena

Ale to nie wszystko! Jeśli w Twoim projekcie pojawią się specjalne zamówienia, takie jak zabudowa meblowa na wymiar, mogę również pomóc Ci w znalezieniu odpowiednich specjalistów, którzy zajmują się ich realizacją. Przygotuję dla Ciebie namiary i wyceny od profesjonalistów, którzy doskonale radzą sobie z nietypowymi zamówieniami, nieznajdującymi się w standardowej ofercie sklepów.

Nadzór realizacji projektu

Nadzór realizacji projektu to usługa, dzięki której będziesz miał pewność, że wizja Twojego wnętrza zostanie odpowiednio zrealizowana. Będę monitorować postępy prac, współpracować z wykonawcami oraz dbać o przestrzeganie ustalonych standardów projektowych. Nadzór ten obejmuje zarówno aspekty techniczne, jak i wizualne, zapewniając ciągłość i spójność projektu na każdym etapie realizacji.

Dzięki usługom nadzoru realizacji projektu możesz mieć pewność, że Twoje wnętrze będzie doskonale zrealizowane zgodnie z przygotowanym projektem. Moja rola polega na zapewnieniu, że wszystkie szczegóły są dopracowane, harmonia i estetyka są zachowane, a Ty możesz cieszyć się pięknym, funkcjonalnym i spersonalizowanym wnętrzem, które spełni Twoje marzenia.

Oferuję nadzór realizacji projektu tylko na terenie Krakowa i jego okolic. Jeżeli nie planujesz realizacji na terenie Krakowa, napisz do mnie wiadomość i upewnij się, czy prowadzę nadzór w Twojej okolicy.

Tworzenie harmonii i spełnianie marzeń, czyli usługi projektowe wnętrz

Aranżacja wnętrz to fascynujące, lecz wymagające zadanie, które każdy, kto planował urządzenie nowego mieszkania, doskonale rozumie. Wielość aspektów, które należy wziąć pod uwagę, ma ogromne znaczenie i decyduje o ostatecznym efekcie. Każde złamanie zasad może zakłócić harmonię i stworzyć wrażenie niespójności. Kluczowymi czynnikami wpływającymi na estetykę pomieszczenia są przede wszystkim formy i ich rozmieszczenie, które powinny odpowiadać zarówno funkcjonalnym, jak i wizualnym potrzebom użytkownika. Równie istotne jest odpowiednie dopasowanie barw, tekstur i wzorów, które tworzą niepowtarzalną atmosferę w aranżowanym wnętrzu.

Rozległość tych aspektów sprawia, że nie każdy jest w stanie samodzielnie stworzyć idealną przestrzeń. Dlatego właśnie oferuję usługi projektowania i aranżacji wnętrz. Posiadam nie tylko doświadczenie, ale również profesjonalną wiedzę, która pozwala mi gwarantować, że każdy projekt wystroju wnętrza, który przygotuję, spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.

Razem możemy stworzyć wnętrze, które będzie doskonale odzwierciedlać Twoje potrzeby, styl i osobowość. Niech aranżacja wnętrz stanie się pasją, a efekt końcowy przyniesie Ci radość i spełnienie.

Najpopularniejsze style wnętrzarskie

Decydując się na współpracę z projektantem i zlecenie wykonania projektu wystroju wnętrza, warto wiedzieć, że istnieje wiele stylów wnętrzarskich. Dlatego poznanie ich, gwarantuje świadomość różnych rozwiązań architektonicznych. Dzięki temu będziesz mieć możliwość wyboru stylu, który w największym stopniu spełni Twoje oczekiwania.

Najczęściej tworzę projekty wystroju mieszkania w stylu nowoczesnej klasyki i minimalistycznym, które są obecnie najbardziej pożądane przez moich klientów. Styl minimalistyczny skupia się przede wszystkim na funkcjonalności, dlatego uwzględnia proste formy mebli, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych oraz skomplikowanych detali wykończeniowych. Całość opiera się na zachowaniu spójności form, kolorystyki i materiałów. Krótko mówiąc, w stylu minimalistycznym króluje równowaga i harmonia, dlatego znajdziemy tutaj mniej elementów, jednak są one wyraźne i nadają odpowiedniego charakteru każdej przestrzeni. Dodatkowo styl minimalistyczny jest niezwykle prosty w utrzymaniu czystości oraz łatwy do wprowadzania zmian dekoratorskich.

Z kolei styl nowoczesnej klasyki polega na stworzeniu we wnętrzu symetrii, wykorzystując elementy zapożyczone z klasycyzmu, między innymi sztukaterię czy frezowania. Podobnie jak styl minimalistyczny, nowa klasyka posiada mniej zdobień i kładzie głównie nacisk na połączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi elementami.

Warto podkreślić, że moje projekty są również w innych stylach, dlatego możesz być pewien, że wykonam plan wizualny zgodnie z Twoimi preferencjami.

Jeśli nie wiesz, na który styl się zdecydować, nie obawiaj się. Z chęcią zaproponuje Ci rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby i oczekiwania. Nie boję się wyzwań i nieszablonowych wariantów, dlatego możesz być pewien, że przygotowany przeze mnie projekt wystroju wnętrza będzie odpowiednio dopracowany oraz uwzględni wszelkie specyfikacje.

ZAPRASZAM DO INDYWIDUALNEJ WYCENY TWOJEGO PROJEKTU. Z CHĘCIĄ DOSTOSUJĘ ZAWARTOŚĆ PROJEKTU POD TWOJE ZAPOTRZEBOWANIE.

Napisz do mnie

Wyceń Twój projekt wnętrza

Wprowadź jak najwięcej informacji.
  Najnowsze projekty

  Mieszkanie z akcentami JAPANDI

  Zapoznaj się

  Projekt wnętrza z elementami Modern FarmHouse

  Zapoznaj się

  Projekt wnętrza mieszkania JAPANDI

  Zapoznaj się