Z czego składa się projekt kompleksowy wnętrza?

Studio projektowe YAY! ARCHITEKTURA oferuje projekty wnętrza na terenie całej Polski. Poniżej możesz się dowiedzieć jak wygląda pełen projekt od A do Z.

studio aranżacji wnętrz kraków 14

1. Rozpoznanie potrzeb

Pierwszy etap to czas kiedy przekazujesz swoje wytyczne funkcjonalne i estetyczne. Wysyłasz mi dokumentacje architektoniczno-budowlaną oraz w miarę możliwości udostępniasz lokal do zinwentaryzowania (wymierzenia i sfotografowania).

To czas kiedy odpowiadasz na pytania i wyrażasz swoje potrzeby. Jest to też moment kiedy dobrze jest określić budżet na wykończenie i oszacować jakie przedziały cenowe są dla Ciebie właściwe.

Przedstawiasz swoje upodobania w słowie i obrazie.

P.S. Nie obawiaj się naprowadzę Cię na to co jest potrzebne, żeby zacząć.

studio aranżacji wnętrz kraków 12

2. Układ funkcjonalny i wstępny moodboard

W etapie pierwszym przygotowuje dla Ciebie:

1. Układy funkcjonalne w 2-4 wersjach.

Są to rysunki w widoku „z góry” pokazujące możliwe propozycje układu ścian i aranżacji meblowej wnętrza.

Po tym etapie inwestor ma możliwość aby odnieść się do propozycji, połączyć kilka rozwiązań lub nałożyć własną korekte.

2. Mood board.

Są to prezentacje wstępnej koncepcji w której mieszczą się: inspiracje, ogólne zestawienie kolorystyczno-materiałowe, przykłady propozycji produktowych oraz opisy wstępnej wizji.

Mood board podlega Twojej korekcie.

studio aranżacji wnętrz kraków 11

3. Wizualizacja

Wizualizacje- fotorealistyczne grafiki które przygotowuje dla Ciebie abyś łatwiej mógł/mogła wyobrazić sobie swoje wnętrze po realizacji projektu.

Jak powstaje wizualizacja?

Modeluje przestrzeń, nakładam projektowane materiały i umieszczam identyczne lub bardzo podobne elementy wyposażenia, które następnie renderuje – wyciskając z tego fotorealistyczną wizualizacje- graficzny obraz bardzo bliski temu jak będzie wyglądać Twoje wnętrze po zrealizowaniu projektu.

Na tym etapie masz możliwość nałóżenia korekty do 50% zmian.

studio aranżacji wnętrz kraków 10

4. Dokumentacja dla wykonawców projektu

Dokumentacja to przepis dla ekipy wykończeniowej oraz podwykonawców, tłumaczący, jak pomysł przeobrazić w rzeczywistość. Jest on też do wglądu dla Ciebie.

Są to techniczne rysunki zawierające informacje: budowlane, instalacyjne, materiałowe i wymiarowe.

Zawarte są w nich m.in:

-projekt ścian

-projekt elektryki

-projekt wod-kan

-projekt sufitów

-projekt podłóg

-schemat ogrzewania

oraz

-rozwinięcia projektowanych ścian

-rozwinięcia projektowanych mebli

-rozwinięcia projektowanych detali

Całość rysunków jest przekazana dla inwestora aby nadał im ewentualne ostatnie korekty. Rysunki są uszczegółowieniem wizualizacji. Należy więc je sprawdzić przed zamknięciem projektu.

projekt wystroju mieszkania kraków 16

5. Lista zakupów i wyceny elementów na zamówienie

Na koniec pora na zakupy.

Dostajesz gotową listę w której będą informacje takie jak:

-namiar na sprzedawcę

-potrzebna ilość produktu

-cena

Dodatkowo mogę przygotować dla Ciebie namiar i wycenę od osób które realizują specjalne zamówienia, czyli te które nie są dostępne w sklepie, jak np. zabudowa meblowa na wymiar.

Yay Architektura – projekt wystroju mieszkania Kraków

Na co należy zwrócić uwagę podczas aranżacji wnętrz?

Każda osoba, która planowała aranżację wnętrza w nowym mieszkaniu, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, iż nie jest to łatwe zadanie. Należy pamiętać o wielu aspektach, które mają ogromne znaczenie i wpływają na efekt końcowy. Złamanie którejkolwiek z zasad może skutkować utratą harmonii i sprawiać wrażenie niespójnych elementów. Najważniejsze czynniki, które wpływają na estetykę pomieszczenia to przede wszystkim formy i ich układ we wnętrzu odpowiadający potrzebom funkcjonalnym i wizualnym użytkownika. Równie istotne jest odpowiednie dopasowanie barw, tekstur i wzorów podczas aranżacji wnętrza.

Tak wiele aspektów sprawia, iż nie każdy jest w stanie samodzielnie zaaranżować własną przestrzeń, dlatego przychodzę z pomocą, oferując usługi związane z projektowaniem i aranżacją wnętrz w Krakowie. Posiadam doświadczenie oraz profesjonalną wiedzę, dlatego gwarantuje, że wykonany przeze mnie projekt wystroju wnętrza będzie odpowiedzią na Twoje najśmielsze oczekiwania oraz spełnieniem marzeń!

Zachęcam Cię do zapoznania się z moją ofertą oraz nawiązania kontaktu. Spraw, aby marzenia stały się rzeczywistością i zleć projekt wystroju wnętrza doświadczonej osobie! Moje usługi oferuję głównie w Krakowie.

Najpopularniejsze style wnętrzarskie

Decydując się na współpracę z projektantem i zlecenie wykonania projektu wystroju wnętrza, musisz mieć świadomość, iż istnieje wiele stylów wnętrzarskich. Dlatego warto poznać kilka z nich, aby mieć świadomość różnorodnych rozwiązań architektonicznych. Dzięki temu będziesz mógł szybko wybrać możliwość, która w największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania.

Najczęściej tworzę projekty wystroju mieszkania w stylu nowoczesnej klasyki i minimalistycznym, które są obecnie najbardziej pożądane przez moich Klientów. Styl minimalistyczny skupia się przede wszystkim na funkcjonalności, dlatego uwzględnia proste formy mebli, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych oraz skomplikowanych detali wykończeniowych. Całość opiera się na zachowaniu spójności form, kolorystyki i materiałów. Krótko mówiąc, w stylu minimalistycznym króluje równowaga i harmonia, dlatego znajdziemy tutaj mniej elementów, jednak są one wyraźne i nadają odpowiedniego charakteru każdej przestrzeni. Dodatkowo, styl minimalistyczny jest niezwykle prosty w utrzymaniu czystości oraz łatwy do wprowadzania zmian dekoratorskich.

Z kolei styl nowoczesnej klasyki polega na stworzeniu we wnętrzu symetrii, wykorzystując do tego elementy zapożyczone z klasycyzmu, między innymi sztukaterię czy frezowania. Podobnie jak styl minimalistyczny, nowa klasyka posiada mniej zdobień i kładzie głównie nacisk na połączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi elementami.

Warto podkreślić, iż tworzę projekty również w innych stylach, dlatego możesz być pewien, że wykonam wizualny plan zgodnie z Twoimi preferencjami.

Jeśli nie wiesz, na który styl się zdecydować, nie obawiaj się. Z chęcią zaproponuje Ci rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby i oczekiwania. Nie boję się wyzwań i nieszablonowych wariantów, dlatego możesz być pewien, że przygotowany przeze mnie projekt wystroju wnętrza będzie odpowiednio dopracowany oraz uwzględni wszelkie specyfikacje.

Zachęcam do zapoznania się z moją ofertą oraz skorzystania z usług urządzania wnętrza w Krakowie. Z wielką radością zaprojektuję Twój przyszły azyl.

ZAPRASZAM DO INDYWIDUALNEJ WYCENY TWOJEGO PROJEKTU. Z CHĘCIĄ DOSTOSUJĘ ZAWARTOŚĆ PROJEKTU POD TWOJE ZAPOTRZEBOWANIE.

Napisz do mnie

Wyceń Twój projekt wnętrza

Wprowadź jak najwięcej informacji.

  Najnowsze projekty

  Projekt wnętrz pod wynajem

  Zapoznaj się

  Projekt wnętrza stylistyka Modernfarmhouse

  Zapoznaj się
  projekt wnętrza kraków

  Kraków Projekt wnętrza domu

  Zapoznaj się